2010-ben nagy szenzációt keltett egy kanadai múzeum egyik internetre feltöltött fotója. „A South Fork híd árvíz utáni újranyitása 1940 novemberében. 1941 (?)” című a képet az internetezők konteókedvelő közössége azonnal felkapta, hiszen a fotón feltűnik egy első látásra nem odaillő ember is; egy napszemüveges, fiatal férfi, fényképezőgéppel, furcsa pólóban. Sokan időutazóra gyanakodtak, sokan egyszerű átverésre. Egy orosz tévéstáb utánajárt a történetnek, felkeresték a kanadai a Bralorne-Pioneer Museumot, amely különleges fotójáról az ismeretlenségből szinte azonnal világhírnévre tett szert.

Bralorne egy szinte teljesen kihalt egykori bányásztelepülés Kanada nyugati részén, British Columbia államban. Viszont az utóbbi években kedvelt úticél lett, így időnként azért megélénkül a forgalom Bralorne környékén. A South Fork hidat pedig valóban újjáépítették egy áradás után a negyvenes évek elején. A South Fork híd újraavatásánál 1941 novemberében készült el a fenti fénykép, amelyet az orosz NTV televízió munkatársai azonosítottak. Az eredeti fotográfiát tényleg a múzeumban található albumban őrizték, a kép „száz százalékig valódi” – állították az oroszok.

A legfontosabb kérdésre: ki látható a képen? sajnos még nem sikerült tényekkel alátámasztott választ adni. Az orosz tévések beszámolója szerint jéghokis vagy turista is lehet az ismeretlen. Beszéltek egy helytörténésszel, Norm Gronskey-val, aki részt vett a híd újraavatásán. Akkor, 11 évesen semmi furcsa nem tűnt fel Gronskey-nak. A nyilatkozó szerint az „időutazó” ruházata, fényképezőgépe és napszemüvege sem számított különlegesnek akkoriban.
Az NTV stábja egyébként rábukkant egy esetleges megoldásra az időutazó nevét illetően is: elképzelhető, hogy a fiatal férfit Edward Russelnek hívták, aki nagybátyját és nagynénjét látogatta meg a környéken. A környékbeli hírarchívumokat böngészve rábukkantak egy rövid cikkre is a híd újraavatásáról. A cikk az újranyitás előtt egy héttel készült, és szót ejt Russelről, aki rokonaihoz érkezett. Russel a légierőnél szolgálhatott, navigátorként tevékenykedett a hír szerint, de pilóta akart lenni.
(forrás: hvg.hu; forgetomori.com)
Lartigue, francia fotográfus egy 1928-ban készült képe is táptalaja volt az összeesküvés-elmélet híveinek. A "mobiltelefonáló" hölgyet ábrázoló képet ITT (utolsó fotó) találod.